Paylaş
Aşağa gitmek
avatar
The Lunatic Fringe
Admin
Admin
Mesaj Sayısı : 99
Puan : 253
Reputation : 5
Kayıt tarihi : 15/08/18
Yaş : 24
Nerden : Antalya
http://funcenter.yetkinforum.com

Bedellide ilk celp 15 Eylül’de

Bir Paz 19 Ağus. 2018, 05:55
MİLLİ Savunma Bakanlığı, müracaat sürecini tamamlamış bedelli asker adaylarından yaklaşık 12 bininin 15 Eylül’de birliklerine sevk edileceğini açıkladı.Bakanlıktan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bedelli askerlik hizmeti kapsamında, 17 Ağustos 2018 itibarı ile 357 bin 350 kişi müracaatta bulunmuş; bunlardan 61 bin 843 kişi paralarını yatırarak müracaat sürecini tamamlamıştır. Müracaat sürecini tamamlamış bedelli askerlik hizmetine tabi yükümlülerden yaklaşık 12 bin kişi, planlı üç celp döneminden ilki olan 15 Eylül 2018 tarihinde birliklerine sevk edilecektir. Eğitimlerin; Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığı birliklerinin konuşlu olduğu belli merkezlerde yapılması planlanmıştır.”

Milli Savunma Bakanlığı’nın internet sitesinde yayımlanan plana göre ikinci dönem bedelli askerler 6 Ekim, üçüncü dönem ise 27 Ekim’de birliklerine sevk edilecek. Yükümlülerin yoklamalarını e-Devlet’te kişisel olarak belirtilen yoklama tarihine kadar tamamlaması gerekecek. İşlemlerini zamanında tamamlamayanlar bedelli askerlik kapsamı dışına çıkarılacak. Celp dönemleri Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ve ulusal yayın yapan radyo ve televizyon kanalları ile “www.asal.msb.gov.tr” adresinden duyurulacak.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz